26. septembra 2017

O nás

Pre Umelcov je projekt, ktorým cieľom je pomôcť umelcom, aby sa stali úspešnými vo svete umenia. To sa snažíme urobiť poskytovaním informácií ohľadom možností propagácie ich tvorby a rozhovormi so skúsenými umelcami. Chceme, aby sa každý umelec vedel odprezentovať a aby vedel správne používať dostupné propagačné nástroje, ktoré má k dispozícii na dosiahnutie úspechu.

Prečo vznikla stránka Pre Umelcov?

Stránku Pre Umelcov som založila ja, Lucia Jurenková, umelkyňa, ktorá tvorí pod značkou Lucia Jurenková ART. Založila som ju, pretože si pamätám, aké náročné je presadiť sa ako umelec vo svete, kde vás zatiaľ nikto nepozná. Tvorila som prakticky odmalička, no vážne som svoju kariéru umelca začala brať, keď som mala asi 14 rokov, kedy som začala s kreslením portrétov na zákazku. Vtedy som zistila, aké náročné je nájsť niekoho, kto má o vaše umenie záujem.

Ako hlavný spôsob propagácie som si vtedy zvolila Facebook stránku, kde som zverejňovala svoju tvorbu. No ani toto nebolo jednoduché, keďže fanúšikov som mala málo, a tým pádom som povedomie o svojej tvorbe nemohla rozširovať ďalej. Zasekla som sa na bode, z ktorého som sa nevedela pohnúť asi 2 roky, počas ktorých som mala ustavične okolo 300 fanúšikov a záujem žiadny.

Preto som sa rozhodla preštudovať všetky dostupné materiály na tému propagácie umenia – články, blogy, kurzy, knihy… To mi umožnilo pohnúť sa z mŕtveho bodu a vybudovať svoju fanúšikovskú základňu a nájsť klientov pre moje umenie.

Bohužiaľ, žiadny z materiálov, ktoré mi pomohli k úspechu nepochádzal zo Slovenska – všetky informácie som čerpala zo zahraničných zdrojov, prevažne z tých anglických. Uvedomila som si jednu vec. Čo ak niekto nevie po anglicky? Čo ak nemá prístup k týmto informáciám?

Práve preto vznikla stránka Pre Umelcov, ktorá je zatiaľ jediným informačným zdrojom na tému propagácie umenia dostupným v slovenčine. Pri písaní článkov vychádzam hlavne zo zahraničných materiálov a z vlastnej skúsenosti.

Dúfam, že vám táto stránka pomôže 🙂

000webhost logo